vlajka-cz.png, 849B     vlajka-uk.png, 1,3kB     vlajka-de.png, 154B

Oddělení výživy zvířat a kvality živočišných produktů – pracoviště Pohořelice

Úkolem tohoto pracoviště je řešit výzkumné otázky v oboru fyziologie výživy hospodářských zvířat zvláště v oblasti výživy laktujících dojnic s ohledem na proteinovou složku krmné dávky a dotaci esenciálních aminokyselin. Pracoviště se zaměřuje na hodnocení krmiv podle moderních systémů, francouzského INRA 2007 a amerických NRC 2001 a MILK 2006. Rovněž provádíme veškeré analytické rozbory, které jsou pro hodnocení krmiv v těchto systémech potřeba. Dále se zabýváme výskytem speciálních látek v krmivech a mléce (mykotoxiny, fytoestrogeny, aminokyseliny). Oddělení disponuje akreditovanou pokusnou stájí s dojnicemi vybavenými bachorovou kanylou za účelem provádění metod in vitro a in sacco a a akreditovaným operačním sálem pro malá i velká zvířata.

Pracoviště má bohaté zkušenosti s transferem výsledků výzkumu do praxe. V letech 2009–2011 vznikly v rámci řešení výzkumných projektů mimo jiné 4 užitné vzory, 4 funkční vzorky, 8 certifikovaných metodik a 8 článků v časopisech s IF.

Vedoucí:

Pracovníci:


Adresa odddělení

Agrovýzkum Rapotín s.r.o.
Oddělení výživy zvířat a kvality živočišných produktů – pracoviště Pohořelice
Vídeňská 699, 691 23 Pohořelice
Tel.: 530 355 011

 


© Agrovýzkum Rapotín s.r.o, 2016
design by youngprimitive
agrovyzkum-rapotin-logo_male.png, 3,8kB vyzkumny-ustav-pro-chov-skotu-logo_male_inv.png, 4,2kB vuchs-rapotin-logo_male_inv.png, 2,6kB